Të gjitha kategoritë

E-mail:[email mbrojtur]

EN

Ti je ketu : home>Produkte>Makinë prerëse letre

Kontaktoni

Mobile: 86 18858786298

E-mail: [email mbrojtur]

WhatsApp:86 18858786298

Shto: Parku i Industrisë së Makinerisë Wanquan B17-8, Qyteti Wanquan, Qarku Pingyang, Qyteti Wenzhou, Provinca Zhejiang

BINBAO SCT Rregullo madhësinë e letrës Rolls Sheeter Cutter Machine Roll Paper to Sheets Cutting Cutting Machine

Makina e serive SCT-800/1100/1400 është një makinë prerëse e fletëve me madhësi të personalizuar për fletë letre me përmasa të mëdha. Ajo gjithashtu quhet makine prerëse rrotull, fletë makine, prerëse prerëse për prerjen e fletëve me gjatësi në industrinë e shtypjes dhe paketimit.

  • Përshkrim
  • Parametër
  • i zbatueshëm
  • Turi i Fabrikës së Konsumatorëve
  • Faq

Makina jo vetëm që mund të presë materialin e përgjithshëm dhe të veçantë të letrës, vetë ngjitësin, gjithashtu mund të presë PVC, kafshë shtëpiake, pp dhe kështu me radhë materialin e filmit plastik nga forma jumbo në fletë. Ne kishim eksportuar makinerinë e modelit në Filipine, Vietnam, Indonezi, Tajlandë, Malajzi, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti, Algjeria, Tunizia, Afrika e Jugut, Gjermania, Polonia, Rusia dhe kështu me radhë klientët e vendeve. Ata mund të përdorin prerjen e fletëve të letrës të serisë SCT të kompanisë Binbao makinë për të prerë copa letre me madhësi të përshtatshme për paketimin e ushqimit, për të prerë fletë letre të shtypshme me madhësi të madhe për të futur në makinë shtypi offset, për të prerë letër vetë ngjitëse, letër ngjitëse etiketë. Përdoret gjerësisht në industrinë e shtypjes dhe paketimit.

Feature:
1. Rack Machine: Raft makine miratuar kompani Shanghai BaoSteel si lëndë e parë çeliku. Muri i trupit të makinës me trashësi 16 mm e bën makinerinë më të fortë dhe të ndenjur.
2. Rollers alumini: Të gjitha rrotullat e aluminit të instaluara në makinë, të cilat janë duke u testuar ekuilibrin dinamik. Materiali mund të lëvizë pa probleme në këto rrotulla pa asnjë gërvishtje.
3. RU-RU: Rollers PU janë rezistencë të lartë gërryese, të cilat mund të sigurojnë saktësinë e ushqimit të makinës.
4. Ngritësi cilindër hidraulik: Materiali i rrotullës jumbo mund të ngrihet lehtë nga cilindri më pak cilindër hidraulik nga toka. Kurseni krahun e punës dhe përdorni me lehtësi përpunimin e ngarkimit të rrotullës jumbo.
5. Motorët: Makina miraton një motor ndihmës të vendosur dhe dy grupe motorë asinkronë për të drejtuar. E bën makinerinë të punojë me një precizion prerje të nivelit të lartë (diapazoni i gabimit 0.2 mm)
6. Sistemi i Kontrollit: Makina për prerjen e letrës në seri SCN përshtat sistemin inteligjent dhe të lehtë të kontrollit të funksionimit me markën japoneze PLC. Ajo ka fletë automatike të numërimit, makinë automatike të ndalimit pas prerjes për grupe, funksione automatike të zbulimit të diametrit të rrotullimeve të nënës. Në ekranin prekës, gjithashtu mund të kontrolloni parametrat e gjendjes së punës së makinës.
7. Stacking Paleta: Makineria ka një paletë pirgje, fletët e letrës dalëse që grumbullohen në paletë. Ajo gjithashtu ka një dërrasë të dridhur për ta bërë buzën e fletëve të letrës të lëmuara dhe të pastra. Lartësia maksimale e pirgjeve mund të jetë 1000 mm. Ju mund ta shkarkoni lehtë paletën nga makineria me forklift.
8. Pajisjet e shënjave të shënjimit: Makina mund të numërojë automatikisht fletët e letrës së daljes dhe të futë shenja në grumbullin e fletëve të letrës së pirgut.
9. Sensori i shenjës së ngjyrave: Nëse keni nevojë për rrotulla të prera të materialit të shtypur, makina mund të shtojë sensorin e shenjës së ngjyrave të shtypjes për zbulimin e shenjave dhe përmirësimin e saktësisë së prerjes.


SCT- 细节-Grumbullimi i grumbujvesct- 细节-Grumbullimi i grumbujve-2
Grumbullimi i grumbujve-2Shoferi i Udhërrëfyesit të Uebit
Kabineti elektrik i kontrollitRollers lundrues
Kabineti elektrik i kontrollitRollers lundrues
Stacioni i cilindrit hidraulikNgritës hidraulik
Stacioni i cilindrit hidraulik
Ngritës hidraulik
Shëno Futjen e PajisjeveThikë e prerjes së rrumbullakët
Shëno Futjen e PajisjeveThikë e prerjes së rrumbullakët
Platforma e pirgjevePaneli i Kontrollit të Udhëzuesit të Uebit
Platforma e pirgjevePaneli i Kontrollit të Udhëzuesit të Uebit


Pse të zgjidhni një rrotull letre Binbao Machinery në makinën prerëse të fletëve?


Ekipi i makinerive Binbao kishte punuar në makinën e prerjes së rrotull letre në fletë (makinë për fletë letre) për më shumë se 10 vjet. Makina jonë për prerjen e fletëve të letrës me thikë gijotinë plotësoi kërkesat e nivelit të lartë për prerjen e fletëve të letrës në industrinë e produkteve të printimit dhe paketimit. Ne fokusohemi në R&D dhe prodhimin për prerjen e rrotullës së hollë letre në fletë (dendësia e letrës më e ulët se 50 gsm), si p.sh. letër mg për mbështjellje produkte të disponueshme, letër mbështjellëse ushqimore dhe fletë letre të veshura me silikon. Të gjithë inxhinierët e shitjeve dhe teknikës në makinën Binbao janë diplomuar nga universiteti i famshëm në Kinë. Njohuritë teknike profesionale dhe aftësitë e komunikimit në anglisht sigurojnë që ne mund të ofrojmë konsulentin më të mirë dhe shërbimin pas shitjes. Nëse keni nevojë për funksion të veçantë të përpunimit në makinën rrotull në fletë, ekipet tona të inxhinierëve mund të ofrojnë mbështetje për ta personalizuar makinën për ju sipas kërkesave tuaja reale të prodhimit.


插图 -3

插图 -1

插图 -2


Cili është ndryshimi midis shërbimit tonë pas shitjes dhe të tjerëve?


Si prodhues ndërkombëtar i makinerive prerëse, ne ofrojmë komplete të plota versioni anglisht të librit manual të makinës, diagramin e qarkut, diagramin e strukturës mekanike. Inxhinierët tanë të shërbimit pas shitjes gjithashtu mund të flasin anglisht dhe të komunikojnë lehtësisht me operatorët e klientëve. Ne kemi regjistruar një numër të madh videosh të funksionimit të makinës. Ato janë të thjeshta dhe të lehta për t'u kuptuar dhe mund të ndihmojnë operatorët e makinerive të klientëve të njihen shpejt me makinën dhe të fillojnë të punojnë. Të gjitha makinat që prodhojmë mund të lidhen me internetin dhe ekipi ynë teknik mund të kontrollojë nga distanca dështimet e sistemit, të vendosë parametrat dhe shërbime të tjera për klientët.


团队-1团队-2
ekipet e shitjeveprojektuesi i makinës
团队-3插图 -17
kontrollit të cilësisë
libra manuale të makinerisë


Çfarë materiali rrotull mund të pritet në fletë në makinën model?


Makina jonë prerëse rrotull në fletë përdoret kryesisht për të prerë rrotulla të ndryshme letre në fletë, por gjithashtu mund të përpunojë materiale të tjera rrotullash për të personalizuar madhësinë e fletëve, të tilla si fletët e pëlhurave mjekësore jo të endura për shtratin kirurgjik, fletët e mbështjellësit të pajisjeve mjekësore për sterilizues, film plastik për kafshë shtëpiake fletë për mbulesë librash, fletë filmash me rreze x për kafshë për mjekësi, fletë të tjera plastike për dekorim. Nëse nuk keni ide për materialin tuaj, ju lutemi kontaktoni me ekipin tonë të para-shitjes për të marrë konsulent. Ne do t'ju ofrojmë zgjidhje.


插图 -4插图 -5
letër mbështjellëse ushqimoreFletë letre MG
插图 -6插图 -7
kopertinat e libravefletë letre për vizatim artistik
插图 -8插图 -9
fletë filmash me rreze x për kafshët shtëpiakefletë letre krep / fletë pëlhure jo të endura


Si të merrni fletë letre në makinën tuaj të prerjes prej letre në fletë?


Pas procesit të prerjes, ne duhet t'i nxjerrim këto fletë letre nga makina dhe t'i paketojmë në kuti ose kapa. Makina jonë ka tre lloje strukturash për të marrë fletë letre, tavolinë normale, tavolinë rrip transportieri dhe platformë automatike të grumbullimit. Ju duhet të hiqni fletët e letrës me dorë kur makina ndalon në makinën normale të tavolinës. Por rrip transportieri tavolinë fletët e letrës makinë prerëse pa ndalesë dhe të përcjellë fletët e letrës përpara. Operatorët qëndrojnë në pjesën e përparme të makinës dhe nxjerrin fletë letre pa ndalim të makinës. Është më efikas dhe më i sigurt. Nëse preni fletë letre me madhësi të madhe, është e vështirë të nxirren me dorë. Pra, inxhinieri ynë projekton makinën me platformën automatike të grumbullimit. Këto fletë letre pas prerjes mund të grumbullohen në platformë dhe lartësia maksimale e grumbullimit mund të jetë 1000 mm. Shkarkohet lehtësisht me pirun.


SLC-4-1600-占地面积图

SCT-1400-无轴
SCN-占地面积图

Cila është saktësia e prerjes së makinës së rrotullës së letrës në fletë?


Makina jonë e fletëve të letrës mund të arrijë saktësinë e prerjes ±0.2 mm. Fletët e letrës me çdo madhësi mund të futen drejtpërdrejt në makinën e printimit offset dhe makinën zyrtare të printerit. Saktësia e prerjes së nivelit të lartë siguron cilësinë e produkteve tuaja pas përpunimit.


插图-横切刀

插图-分切刀
插图-色标跟踪


Cilat janë avantazhet e stendave të zhveshjes së makinerive të modelit SLA?


Mbështetja e serisë për mbështjelljen e makinës mbështjellëse prerëse adopton një kornizë çeliku të integruar dhe pesha bazë i kalon 1500 kg. Siç e dimë të gjithë, sa më e rëndë të jetë baza, e bën rrotullën e letrës të lëshohet me më të qëndrueshme dhe aq më pak luhatje. Përveç kësaj, mbështetësja e zhveshjes ka dy krahë të fortë të kontrolluar nga cilindri hidraulik i vajit. Krahët mund të ngrenë lehtësisht një rrotull me peshë maksimumi 1600 kg dhe me diametër maksimal 1500 mm. Dy krahët e fortë të fiksohen në udhëzuesin linear, në mënyrë që rrotullimi i letrës të mund të lëvizë me saktësi lart, poshtë, majtas dhe djathtas. Kapëset e bërthamës së letrës janë opsionale, të tipit mekanik dhe të tipit të zgjerimit të ajrit.


Sa fletë letre mund të grumbullohen në tavolinën e rripit transportues për çdo grumbull prerjeje?


Makineritë Binbao të prodhuara nga të gjitha modelet e rrotullave të letrës në fletë, makinat prerëse kanë funksion numërimi automatik. Tabela e rripit transportues mund të ulet automatikisht sipas lartësisë së grumbullimit të fletëve të letrës (lartësia maksimale e grumbullimit 150 mm). Për shembull, mund të grumbulloni lehtësisht 1000 fletë letre A70 4 gsm në tabelë.

插图 -12


A ka ndonjë pajisje për eliminimin statik në këtë makinë model për fletë letre?


Po, ne zakonisht instalojmë një shirit eliminues statik ose dy grupe në makinën tonë të fletëve të letrës. Gjatë ushqyerjes së rrjetës së letrës në makinë, shiriti punon vazhdimisht për të eliminuar staticitetin në rrjetën e letrës. Letra e hollë është shumë e lehtë për të gjeneruar elektricitet statik, nëse nuk e eliminojmë atë, letra lehtë përkulet dhe bllokohet në grykën e thikës prerëse. Përveç kësaj, cilësia e grumbullimit të fletëve të letrës gjithashtu ndikohet nga elektriciteti statik.

A ka pajisje kundër kaçurrelave në këtë makinë model për fletë letre?


Çorape me rrotull letre në magazinë për një kohë shumë të gjatë, rrjeta e letrës është shumë e lehtë për t'u përdredhur për të ndikuar në cilësinë e prerjes dhe grumbullimit. Për të zgjidhur problemin, ne mund të instalojmë pajisje kundër kaçurrelave në mes të njësisë së prerjes dhe njësisë së shthurjes. Ekipi ynë i shitjeve do t'ju prezantojë këtë pajisje sipas karakteristikave tuaja materiale.


插图 -11


Çfarë është një makinë prerëse letre në fletë?


Në fakt, emri i makinës tregon qartë funksionet e saj. Përdoret për të prerë rrotullat e letrës në fletë letre me madhësi të ndryshme për prodhimin e produkteve të industrisë. Makina e prerjes së rrotullave në fletë quhet edhe makine për fletë letre, makinë për çarçafë letre etj. Në rajone të ndryshme, njerëzit kanë emra të ndryshëm për këtë makinë.


插图 -13
插图 -14


Pse na nevojitet makina për prerjen e letrës me rrotull në fletë/makinë për fletë letre?


Është një makinë shumë e zakonshme e konvertimit të letrës në industrinë e përpunimit dhe printimit të letrës, paketimit të produkteve. Në fabrikë letre, letra prodhohet në formën e një rrotull në një makinë për prodhimin e letrës. Por në jetën tonë, ne përdorim kryesisht fletë nga produkte letre, të tilla si letër kopje A4/A3, letër arti, libra, revista, libra ushtrimesh, poster, kalendar etj. Për më tepër, ne duhet ta shndërrojmë rrotullën e letrës në fletë përpara se të bëjmë disa produkte letre, të tilla si kuti letre për paketimin e kozmetikës dhe zvarritës, qeset e letrës për ushqimin e dorës. Dhe makina printimi për ushqimin e fletëve ka një pjesë më të madhe të tregut. Është më e lehtë të gjesh një makinë printimi për ushqyerjen e fletëve në tregun lokal. Pra, ne gjithashtu duhet të presim rrotull letre në fletë për t'u futur në makinën e printimit.

Cilat lloje të makinerive prerëse rrotullash letre në fletë ekzistojnë dhe cilat janë ndryshimet e tyre?


Sipas llojit të ndryshëm të thikës për prerje horizontale, makina e prerjes së rrotullës në fletë ndahet në tre lloje. Në foto-1, makina miraton thikën horizontale të llojit gijotinë për të prerë letrën, e cila ka tehun e sipërm të thikës dhe tehun e thikës së poshtme. Tehu i poshtëm i thikës është i fiksuar në makinë. Tehu i sipërm i thikës lëviz lart e poshtë në udhëzues të drejtë linear.
Një makineri tjetër e llojit për fletë letre/makina prerëse rrotull letre në fletë adopton tehun e thikës rrotulluese për të prerë fletët e letrës. Por kjo makinë tipi ka gjithashtu dy lloje thikë prerëse horizontale, vetëm tehun e sipërm të thikës rrotulluese dhe tehun rrotullues së bashku.


Si të zgjidhni një makinë prerëse letre në fletë për produktet tuaja?


Para se të zgjidhni një rrotull letre në makinë prerëse fletësh, duhet të dini tre çështje, sa tonë rrotull letre keni nevojë për prerje në ditë ose në muaj? Cila është diapazoni gsm i letrës së rrotullave tuaja të letrës? Çfarë madhësie fletësh letre ju duhen prerë në të ardhmen? Nëse dendësia e letrës është më e vogël se 50 gsm, do të ishte më mirë të zgjidhni rrotull letre me thikë të tipit gijotinë në makinë prerëse fletësh. Disa rrotulla letre të tipit të veçantë gjithashtu nuk duhet të priten në makinën e prerjes së letrës me thikë të tipit rrotullues, të tilla si silikoni i dyfishtë rrotull letre të veshur e cila është shumë e rrëshqitshme dhe ngurtësi e keqe. Shpejtësia e makinës me thikë të tipit gijotinë është më e ulët se makina e thikës së tipit rrotullues, por ka precizion më të lartë të prerjes, zhurmë të ulët, buzë prerëse pa gërvishtje dhe pluhur. Nëse keni nevojë për fletë letre të prera të trasha dhe keni nevojë për kapacitet shumë të lartë prodhues, makina prerëse e letrës rrotulluese është zgjedhja juaj më e mirë.

Emri Modeli

 Seri SCT

Gjerësia e rrotullimit të nënës (maksimumi)

800-1400mm

Diametri i rrotullimit amë (maks.)

1400mm

Kapaciteti i peshës Mother Roll

1400kg

Madhësia e Bërthamës së Letrës

3 inç (rregulloje në dispozicion)

Gjatësia e prerjes

350-1000mm

Gama e trashësisë

35-400gsm

Prerja e prerjes

± 0.2

Prerja e shpejtësisë

150 prerje në minutë

Lartësia e pirgjeve të paletave

1000mm

Rasti Një: Fletë letre me afishe
Ne kemi një klient në Iran që kanë makinerinë e tyre të veshjes së nxehtë të shkrirjes për të bërë vetë rrotulla letre me afishe. Ata prerë rrotullën e tyre të letrës në fletë nga një makinë e thjeshtë. Ka nevojë për pirg dhe nxjerrjen e fletëve të letrës me manual përpara se të blini makinën tonë prerëse të fletëve të modelit SCT. Ata mund të presin fletë letre me përmasa të mëdha për të personalizuar klientin dhe të vendosin lehtësisht fletë letre në paletë tani. Ai jo vetëm që përmirëson produktivitetin, por gjithashtu mund të kursejë koston e punës.  

Rasti Dy: Tifoz i gotave prej letre
Ka shumë prodhues të gotave të letrës që përdorin fletë letre që ushqejnë makinën për prerjen e rrudhave. Pra, ata duhet të kenë një makinë prerëse letre me produktivitet të lartë për prerjen e fletëve me sensorin e gjurmimit të shenjave me ngjyra. Pas shtypjes së këtyre rrotullave të letrës në makinerinë e shtypjes fleksibël, këto rrotulla do të dorëzohen në makinerinë e prerjes së fletëve për të prerë fletët para se të përpunoni prerjen. Nëse përdorni makinën e shtypjes me kompensim të llojit të furnizuesit të fletëve, ajo gjithashtu mund t'ju ndihmojë të prisni rrotullimin e letrës së bardhë në fletë me saktësi të lartë të prerjes, e cila mund të arrijë kërkesat e saktësisë së makinës për shtypje të kompensuar.

Rasti i Tretë: Filmi plastik
Makina e serive SCT jo vetëm që mund të presë letër në fletë, por gjithashtu punon për prerjen e filmit plastik, të tilla si pp, pvc, material rrotullues plastik i trashë për kafshë shtëpiake. Hasshtë përdorur në shumë prodhime të fletëve të fletëve, të tilla si materiali rrotullues i pp-së së prerë në fletët për kopertinat e skedarëve dhe mbulesat e fletoreve, të bëjë film me rreze x për mjekësi, ose të bëjë fletë manar për mbulesën e fytyrës, mbrojtës të ekranit me prekje.

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX

Rasti Një
Rrotull letre seri BINBAO SCT në makinë prerëse fletësh në fabrikën tonë të klientëve
Fabrika e klientëve e vendosur në Indonezi, e cila është një nga prodhuesit më të mëdhenj të etiketave të kontejnerëve në botë. Ata blenë tre komplete pajisje nga kompania jonë, makinë prerëse etiketash, makinë prerëse të fletëve të letrës dhe etiketat makinë prerëse.-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX


Rasti Dy
Rrotull letre seri BINBAO SCL në makinë prerëse fletësh në fabrikën tonë të klientëve
Makina seri ka performancë të përsosur të prerjes së materialit të hollë dhe rrëshqitës të letrës në madhësinë e personalizuar. Si prodhues i madh i paketimit të ushqimit dhe produkteve të disponueshme, blerja e klientit bën dy makina njëkohësisht. Kryesisht përdoret për të prerë fletë letre ambalazhi specifike hamburger / sanduiç. Shpejtësia e funksionimit të qëndrueshëm mund të arrijë 120 prerje në minutë.-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX


Rasti Tre
Përdorni makinerinë e serive BINBAO SCL për të prerë fletët e letrës së aluminit në fabrikën tonë të klientëve
Ne kryesisht përqendrohemi në makinerinë e prerjes së materialit të rrotullës së letrës, por makina jonë gjithashtu mund të prerë disa materiale plastike dhe fletë metalike në disa raste specifike. Në industrinë e shtypjes dhe paketimit, fletët plastike kanë kërkesë të madhe në treg, të tilla si përdorimi për të bërë kopertinën e librit, film mjekësor, dekoroj produkte etj. Petëza mund të përdoret për të mbështjellë disa ushqime të cilat kanë kërkesa të larta për tu mbajtur të freskëta.-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
-3 4-XNUMX


Rasti Katër
Makina e serisë BINBAO SC-A4 e dizajnuar për të prerë fletë letre me madhësi A4 për të bërë kopje të letrës kopje në fabrikën tonë të klientëve në Sri Lanka
Kjo makinë seri mund të lidhet me makinën automatike të ambalazheve A4 për të qenë një linjë e plotë automatike prodhimi për prodhimin e kunjave të letrës. Isshtë një makinë me kapacitet të nivelit të mesëm e cila është zgjidhja më e mirë për fillestarët e biznesit ose prodhuesit në shkallë të vogël. -4 1-XNUMX
-4 2-XNUMX


-4 3-XNUMX
-4 4-XNUMX

1. Çfarë materiali përdor thika e makinës për prerjen e letrës?
Përgjigje: Ne e pranojmë Gjermaninë duke importuar çelik tungsteni si materialin tonë për thikë. Shtë mjaft e vështirë dhe e mprehtë. Ju thjesht duhet të mprehni një herë në vit nëse prisni material me trashësi normale.
2. A mund të shtoni njësi thika prerëse në makinë?
Përgjigje: Makina e modelit SCT prerë vetëm një fletë ose dy fletë në të njëjtën kohë. Njësia e thikave të prerjes do të përdoret për të prerë dy fletë dhe për të shkurtuar buzën e letrës. Nëse dëshironi të shkurtoni më shumë fletë njëherësh, ne kemi në dispozicion makinerinë e modeleve të tjera.
3. Letra ime ka statike shumë të fortë. Si e zgjidhni problemin?
Përgjigje: Makina jonë ka instaluar pajisje të shumta eliminuese statike në përputhje me nivelin tuaj statik të materialit.
4. Unë jam një prodhim i etiketës së mykut. Ne kemi kërkesa shumë të larta për prerjen e saktësisë. Cili është gabimi minimal i prerjes së makinës tuaj?
Përgjigje: Makina jonë normale e modelit standard mund të arrijë saktësi ± 0.2 mm. Por ne gjithashtu mund të bëjmë makinën e prerjes së fletëve të filmit plastik të shtypur me precizion më të lartë për në etiketën e mykut dhe kutinë e cigareve.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta