Të gjitha kategoritë

E-mail:[email mbrojtur]

EN

Ti je ketu : home>Produkte>Makinë prerëse letre

Kontaktoni

Mobile: 86 18858786298

E-mail: [email mbrojtur]

WhatsApp:86 18858786298

Shto: Parku i Industrisë së Makinerisë Wanquan B17-8, Qyteti Wanquan, Qarku Pingyang, Qyteti Wenzhou, Provinca Zhejiang

Makinë për prerje letre me rrotulla me precizion të lartë Makinë për prerje letre prej kartoni

CHM-1400/1700/1900 Makina prerëse fletësh me shpejtësi të lartë me spirale të dyfishtë precize Servo aplikon teknologjinë e avancuar evropiane, duke u kombinuar me përvojën e pasur dhe teknologjinë kryesore të prodhimit të inxhinierëve tanë të vjetër për të ndërtuar dhe lançuar një gjeneratë të re të pajisjeve prerëse fletësh. Kjo makinë miraton një dizajn spirale të dyfishtë, buza e letrës prerëse është e lëmuar pa bruto ose pluhur. Me veçorinë e precizionit të lartë të prerjes, sigurohuni që letra pas prerjes të mund të përdoret drejtpërdrejt në makinat e printimit ...

  • Përshkrim
  • Parametër
  • i zbatueshëm
  • Turi i Fabrikës së Konsumatorëve
  • Faq

CHM-1400/1700/1900 Makina prerëse fletësh me shpejtësi të lartë me spirale të dyfishtë precize Servo aplikon teknologjinë e përparuar evropiane, duke u kombinuar me përvojën e pasur dhe teknologjinë kryesore të prodhimit të inxhinierëve tanë të vjetër për të ndërtuar dhe lëshuar një gjeneratë të re të pajisjeve prerëse të fletëve. Kjo makinë miraton një dizajn spirale të dyfishtë, buza e letrës prerëse është e lëmuar pa bruto ose pluhur. Me veçorinë e saktësisë së lartë të prerjes, sigurohuni që letra pas prerjes të mund të përdoret drejtpërdrejt në makinat e printimit, gjë që ndihmon në uljen e kostos së prodhimit dhe përmirësimin e efikasitetit të prodhimit. Aktualisht, është makina prerëse më popullore dhe ideale në industrinë e prodhimit dhe printimit të letrës. Përvetëson teknologjinë e përparuar britanike dhe drejtohet nga servo motorët AC, shpejtësia e lartë e prerjes arrin 300 prerje /min. Dhe mund të presë 8 rrotulla letre në të njëjtën kohë. Gjithashtu është i pajisur me pajisje automatike për korrigjimin e devijimit dhe antistatike. Njësitë e furnizimit dhe shpërndarjes së letrës janë automatike me sistemin hidraulik. Sistemi i ndërfaqes njerëzore dhe makine mund të bëjë që funksionimi të bëhet shumë më i lehtë dhe më i përshtatshëm.

Feature:
1. Shpejtësi dhe saktësi e lartë, 300 metra/min, 300 prerje/min, ± 0.5 mm.
2. Sistemi i kontrollit PLC, kontrolli automatik i tensionit, numërimi automatik i fletëve, grumbullimi, futja e shenjave.
3. Njësia hidraulike e zhbllokimit, e lehtë për të ngarkuar rrotull jumbo letre në makinë.
4. Njësia e mbledhjes, fletët e përfunduara të prerjes së letrës do të mblidhen në paletë.
5. Ka një njësi të prerë e cila mund të presë rrjetën e letrës në dy fletë dhe të shkurtojë skajin e mbeturinave në të njëjtën kohë.
6. Makina mund të numërojë automatikisht dhe të fusë etiketat e shenjave në pirgje sipas numrit tuaj të cilësimit në ekranin me prekje të makinës.
7. Trupi i makinës miraton çelik 25 mm të trashë, është shumë i qëndrueshëm nën drejtimin me shpejtësi të lartë.


CHM-1400-细节1CHM-1400-细节2


GW-单刀-600-5CHM-1400-细节4


CHM-1400-细节5CHM-1400-细节5-1


CHM-1400-细节6CHM-1400-细节7


Paneli i Kontrollit 副本Sistemi transportues 副本
Paneli i KontrollitSistemi transportues
Sistemi Elektrik i Kontrollit 副本Mbështetje e boshtit më pak zbërthyese 副本
Sistemi elektrik i kontrollitQëndrimi i boshtit më pak
Thikë prerëse 副本Stacking Pile 副本
Thikë prerëseStacking Pile

Model

CHM-1400 / CHM-1700

Lloji i prerjes

Tehu i sipërm rrotullues, tehu i poshtëm i fiksuar

pesha e letrës

60-550 GSM

Diametri i mbështjellësit

Maks. 1800 mm (71 ")

Gjerësia e bobinës

Maksimumi 1400 mm (55") /Maks. 1700 mm (67")

Gjerësia e përfunduar

Maksimumi 1400 mm (55") /Maks. 1700 mm (67")

Gjatësia e fletës së përfunduar

Min.450-Maks.1650 mm

Num të prerjes së rrotullave

2/4/6 role

Prerja e saktësisë

±0.5 mm (L<1000 mm) ±0.1% (L≥1000 mm)

Maks. shpejtësia e prerjes

300 prerje / min

Maks. Shpejtësia e linjës

300 m/min

Ngritës rrotullash letre

Boshti hidraulik më pak tip

1. Workshop printing.Në kompanitë e shërbimit të printimit, ata zakonisht përdorin makinën e printimit offset për të printuar fletë letre. Pra, ata kanë nevojë për një makinë prerëse fletë letre për të prerë rrotullat e letrës së madhe ose materiale të ngjashme në fletë me gjatësi dhe gjerësi specifike. Fletët e letrës që rezultojnë do të grumbullohen në paletë. Pas prerjes së skajit nga makina prerëse e letrës, ato do të futen në makinë printimi offset ose makinë tjetër prodhuese të ushqyer me fletë.

2.Mulliri i letrës. Fabrikat e letrës nuk shesin vetëm rrotulla letre, ato gjithashtu përballen me kërkesa të ndryshme për fletë letre me madhësi të ndryshme. Makina jonë prerëse rrotullimi në fletë me shpejtësi të lartë/makina e çarçafëve mund t'i ndihmojë ata të presin dhe të presin rrotullat e letrës në fletë me madhësi të ndryshme. Ata do të paketojnë çarçafë të sasive të ndryshme si unazë për t'i shitur në treg. Karton, letër të veshur, letër kraft, letër kulturore, letër ofset të dyfishtë, letër fotografike me shkëlqim të lartë, karton ari dhe argjendi, letër alumini, letër lazer lazer, letër ambalazhimi i duhanit dhe alkoolit etj.

3.Prodhuesi i kutive të valëzuara.Kërkesa në treg për kuti të valëzuara është shumë e madhe. Të tilla si kutia e pastës së dhëmbëve, kutia e verës, kutia e lodrave, etj. Në prodhimin e kartonave, nevojiten makina shtypi, makineri laminimi, makina prerëse, kuti ngjitëse dhe pajisje të tjera të ngjashme. struktura e të ushqyerit. Prandaj, ata kanë nevojë për material rrotullues të prerë në fletë me madhësi të ndryshme për t'u ushqyer në makineri të tjera prodhuese, të tilla si makina prerëse dhe shtypëse kompensimi.

CHM-1400-客户现场1CHM-1400-客户现场2


CHM-1400-客户现场3CHM-1400-客户现场4


CHM-1400-客户现场5CHM-1400-客户现场6


CHM-1400-客户现场7CHM-1400-客户现场8


CHM-1400-客户现场9CHM-1400-客户现场10


1. Çfarë materiali përdor thika e makinës për prerjen e letrës?
Përgjigje: Ne e pranojmë Gjermaninë duke importuar çelik tungsteni si materialin tonë për thikë. Shtë mjaft e vështirë dhe e mprehtë. Ju thjesht duhet të mprehni një herë në vit nëse prisni material me trashësi normale.

2. A mundet që makina të funksionojë vërtet mirë për rrotullat e letrës me peshë të lehtë?
Përgjigjja: Sigurisht, makina jonë prerja e përsosur e rrotullave të letrës me peshë të lehtë. Por ne ju sugjerojmë të prisni dy rrotulla ose katër rrotulla së bashku në një makinë. Ne mund të bëjmë një makinë prerëse të fletëve të ushqyerit me rrotulla të shumta

3. A mund të shtoni njësi thika prerëse në makinë?
Përgjigje: Makina e modelit SCT prerë vetëm një fletë ose dy fletë në të njëjtën kohë. Njësia e thikave të prerjes do të përdoret për të prerë dy fletë dhe për të shkurtuar buzën e letrës. Nëse dëshironi të shkurtoni më shumë fletë njëherësh, ne kemi në dispozicion makinerinë e modeleve të tjera.

4. Letra ime ka statike shumë të fortë. Si e zgjidhni problemin?
Përgjigje: Makina jonë ka instaluar pajisje të shumta eliminuese statike në përputhje me nivelin tuaj statik të materialit.

5. Unë jam një prodhim i etiketës në myk. Ne kemi kërkesa shumë të larta për saktësinë e prerjes.Cili është gabimi minimal i prerjes së makinës suaj?
Përgjigje: Makina jonë normale e modelit standard mund të arrijë saktësi ± 0.2 mm. Por ne gjithashtu mund të bëjmë makinën e prerjes së fletëve të filmit plastik të shtypur me precizion më të lartë për në etiketën e mykut dhe kutinë e cigareve.

6. Unë kam disa kërkesa të personalizuara për përpunimin e produkteve tona? A mund te me ndihmosh?
Përgjigje: Ne kemi një ekip profesionist të dizajnerëve për të ofruar zgjidhje për kërkesat e personalizuara. Mirësevini të na kontaktoni dhe diskutoni idetë tuaja të reja.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta