Të gjitha kategoritë

E-mail:[email mbrojtur]

EN

Ti je ketu : home>Produkte>Makinë prerëse letre

Kontaktoni

Mobile: 86 18858786298

E-mail: [email mbrojtur]

WhatsApp:86 18858786298

Shto: Parku i Industrisë së Makinerisë Wanquan B17-8, Qyteti Wanquan, Qarku Pingyang, Qyteti Wenzhou, Provinca Zhejiang

Makinë për mbështjellje me etiketa vetëngjitëse për rrotullimin e rrotullave

Kjo makinë rimbështjellëse prerëse e serisë SLC përdoret kryesisht për prerjen e letrës së etiketës ngjitëse vetëngjitëse, materiali rrotullues të përbërë të laminuar. Ai miraton strukturën e kornizës së portave, boshtet e kthimit të fërkimit të rrëshqitjes së ajrit, tre motorë servo, sistemin automatik udhëzues të skajit të rrjetës, sistemin automatik të shkarkimit dhe sistemin automatik të rregullimit të thikës si opsionale.

  • Përshkrim
  • Parametër
  • i zbatueshëm
  • Turi i Fabrikës së Konsumatorëve
  • Faq

Përdoret gjerësisht në shtypjen dhe paketimin, etiketimin e produkteve të industrisë së filmit. Për shembull, ai mund të çajë dhe të mbështillet pas printimit të ujit në shishe, rrotullimit të etiketës së pijeve në rrotulla të vogla me gjerësi të personalizuar. Për më tepër, mund të presë gjithashtu materiale të përbërë letre-plastike, letër rezistente ndaj yndyrës së veshur me silikon, letër të veshur me PE, letër të laminuar etj. Bërja e çantës së paketimit të ushqimit, qeskës së ilaçeve mjekësore, qeseve të filmit plastik, etiketës, etiketës së letrës ngjitëse dhe kështu me radhë.

Feature:
1. Trupi i makinës miraton pllakë çeliku me cilësi të lartë me trashësi 60 mm. Kjo siguron që makina të shmang dridhjet kur vrapon me shpejtësi të lartë, duke përmirësuar kështu saktësinë e prerjeve të rrotullave të letrës.
2. Struktura e kornizës së gandeve mund të transmetojë materialin e rrjetit nga sipër në makinë, ngjitës kundër pluhurit në sipërfaqen e materialit. Gjithashtu i jep operatorit hapësirë ​​të mjaftueshme për të bashkuar letrën dhe thikat e prerë lehtë për t'u rregulluar. (modeli standard ka tavolinë lidhëse)
3. Makina ka tre motorë servo, të cilët përdoren për transmetimin e materialeve dhe mbështjelljen pas prerjes. (modeli me pesë motorë është opsion)
4.SIEMENS PLC, ai ka një sistem programi inteligjent operativ me shumë funksione, njehsor automatik të numërimit, ndalesë automatike si vendosja e njehsorëve dredha-dredha, ndalimi i daljes dhe kështu me radhë.
5. Kontrolli automatik i tensionit. Makina mund të masë automatikisht diametrin e rrotullës amë dhe automatikisht të rregullojë tensionin e daljes.
5. Boshtet e kthimit adoptojnë boshtet e fërkimit të ajrit, të cilat mund të kontrollojnë veçmas tensionin në secilën rrotull të prerë në boshte.
6.Rrotullat e mbështjelljes shtypen nga rrotullat e thithjes, të cilat mund të mbështjellin më mirë rrotullat e përfunduara. Buza e rrotullave të përfunduara do të jetë më e sheshtë dhe e rregullt, më e ngushtë.
7. Sistemi udhëzues i uebit zbulon automatikisht skajin e uebit dhe rregullon pozicionin, i cili mund të përmirësojë saktësinë e prerjes.
8. Thika me prerje: Rregulloni manualisht pozicionin e thikave me prerje për të marrë gjerësinë e prerjes. Sistemi i rregullimit gjysmë automatik të thikës është opsional.

细节 Shtytës automatik i shkarkimit细节 Materiali i Ueb-it Double S Traction
 Shtytës automatik i shkarkimitMateriali i Ueb-it Double S Traction
细节 Lloji i sensorit EPC CCD细节 Servo Motor Për Mbajtjen e Çlirimit
Lloji i sensorit EPC CCD Servo Motor për Mbajtjen e Çlirimit
细节 Mbulesa e njësisë së thikës së prerë细节 Njësia e thikës së prerë
 Mbulesa e njësisë së thikës së prerëNjësia e thikës së prerë
细节 Tabela e bashkimit细节 Threading Web nga lart
 Tabela e bashkimit Threading Web nga lart

Emri Modeli

SLC-seri

Gjerësia e rrotullimit të nënës (maksimumi)

1300-1800mm

Diametri i rrotullimit amë (maks.)

1600mm

Kapaciteti i peshës Mother Roll

2000kg

Diametri i rrotullimeve të kthyera (maks.)

800mm

Gjerësia e rrotullimeve të rindërtimit (min.)

30mm

Madhësia e Bërthamës së Letrës

3 inç (rregulloje në dispozicion)

Gama e trashësisë

30-400gsm

Prerja e prerjes

± 0.2mm

Shpejtësi

400m / minutë

Rasti-1: Rrotulla stoku me etiketa letre vetëngjitëse, rrotulla me etiketa ngjitëse
Etiketat vetëngjitëse përdoren gjerësisht në jetën tonë, të tilla si etiketat e verës së kuqe, etiketat e çmimeve të supermarketeve, etiketat për kujdesin e lëkurës etj. Gjerësia e makinës së veshjes vetë ngjitëse zakonisht i kalon 900 mm. Prandaj, prodhuesi vetëngjitës duhet të presë rrotulla të mëdha në rrotulla të vogla. Për shkak se makina prerëse me gjerësi dhe makina printimi për etiketat vetëngjitëse nuk i kalojnë 500 mm. Pra, rrotullimi i letrës në rrotulla të vogla përdoret për të kthyer rrotullat e vogla për të përshtatur rrotullat me gjerësi.
Rasti-2: Rrotullat e aksioneve të etiketës së ujit në shishe dhe pijeve
Shumë produkte të konsumit kërkojnë etiketa filmike, si uji në shishe dhe pije të ndryshme. Prodhimi i etiketave të filmit kërkon makina për fryrje filmi, makina printimi, makina laminuese, makina prerëse dhe pajisje të tjera. Prodhuesi i etiketës së filmit duhet të presë rrotullën e printuar të filmit në gjerësinë e kërkuar nga klienti.
Rasti-3: Roleta filmike të laminuara për prodhimin e çantës ushqimore dhe mjekësore
Për të përmirësuar efektin e vulosjes dhe ruajtjes, shumë qese paketimi të ushqimeve dhe ilaçeve përdorin materiale të përbëra, të tilla si letër alumini dhe materiale të përbëra filmike, si dhe materiale të përbërë letre dhe filmash. Performanca e materialeve të përbëra do të jetë më e mirë. Megjithatë, materialet e përbëra zakonisht kanë trashësi të pabarabartë. Prandaj, materialet e përbëra të paketimit fleksibël do të përdorin makinën e prerjes së boshtit të fërkimit të unazave të rrëshqitjes për të prerë rrotullat e lëndëve të para.

Etiketa kundër falsifikimit
Etiketa ngjitëse e shisheve të pijeve

Etiketa ngjitëse mjekësore

Etiketa e gomave
Etiketa ngjitëse e papërshkueshme nga uji
未 标题 -1

Etiketat janë gjëra shumë të zakonshme në jetën tonë, të tilla si etiketat e çmimeve, etiketat në shishet e birrës dhe pijeve, etiketat e produkteve kimike të përditshme, etiketat farmaceutike, etiketat e gomave, etj. e Binbao Machinery përdoren në prodhimin dhe përpunimin e lëndëve të para të etiketës, të tilla si prerja e letrës lëshuese, prerja e bobinave vetëngjitëse, prerja e filmit të lëshimit etj. Ne kemi një numër të madh klientësh në industrinë e produkteve të etiketimit brenda dhe jashtë vendit.

SLC-Makineri për mbështjellje me prerje letre vetë ngjitëse 1
SLC-Makineri për mbështjellje me prerje letre vetë ngjitëse 2
SLC-Makineri për mbështjellje me prerje letre vetë ngjitëse 3
SLC-Makineri për mbështjellje me prerje letre vetë ngjitëse 4
1667804791369726
1667804801797610
Makinë përtëritëse termike letre Jumbo Roll Slitter 1
Makinë përtëritëse termike letre Jumbo Roll Slitter 2
Makinë përtëritëse termike letre Jumbo Roll Slitter 3
Makinë përtëritëse termike letre Jumbo Roll Slitter 4
Makinë përtëritëse termike letre Jumbo Roll Slitter 5

Këto foto janë bërë në fabrikën e klientit tonë kolumbian. Ata janë një prodhues profesional i produkteve të paketimit të ushqimit me një reputacion të lartë në Amerikën e Jugut. Ata blenë makinën tonë prerëse SLB-seris për prodhimin e kashtave të letrës në formë U. Në të kaluarën, makineria e tyre e prerjes mund të çante vetëm rrotulla letre me një gjerësi më të vogël se 600 mm, të cilat jo vetëm që kishin saktësi të ulët, por gjithashtu kishin produktivitet të ulët. Tani, makina jonë mund të funksionojë me 350 m / min. Makineritë tona jo vetëm që i ndihmojnë ata të rrisin kapacitetin e prodhimit, por gjithashtu kursejnë lëndë të parë-1 1-XNUMX
-1 1-1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
-1 5-XNUMX


Në rastin e dytë, makina u ble nga një klient i brendshëm, i cili është furnizues i rrotullave të letrës së paketimit të ushqimit. Ato ofrojnë rrotulla paketimi në çanta çaji, qese sheqeri, kafe etj. Këto lloje letër filtri paketimi janë material i veçantë. Ai kërkon sistem shumë të lartë të kontrollit të tensionit.-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX

1. Sa gjërësi minimale rrotullohet makina juaj?
Përgjigje: Makina e serisë mund të bëjë rrotulla me gjerësi minimale 20 mm

2. Ne jemi prodhues të letrës së linjës për letër vetë ngjitëse dhe letër ambalazhi të veshur me silikon. Materiali është shumë i rrëshqitshëm dhe është i vështirë të rikthehet në rrotulla me gjerësi të ngushtë. Si e zgjidhni problemin?
Përgjigje: Ne kemi ofruar zgjidhje për shumë konsumatorë të ngjashëm të prodhuesve të materialeve. Struktura e arsyeshme dhe sistemi i kontrollit të makinës sonë mund të parandalojë rrëshqitjen e materialit.

3.Rrotullat tona të letrës printohen nga një makinë printimi fleksibël. A mundet ueb-udhëzuesi i makinës tuaj të zbulojë vijën e shenjës së printimit në skaj dhe të shkurtojë skajin?
Përgjigje: Po, ne mund të përdorim sensorin e tipit CCD të cilët kanë një aparat fotografik për të zbuluar vijën e printimit. Përveç kësaj, makina jonë mund të shkurtojë dhe fryjë skajin e mbeturinave nga makineria.

4.Unë jam një furnizues i materialeve dhe pajisjeve të printimit dhe paketimit në Evropë. A keni certifikim CE për makinën model.
Përgjigje: Të gjitha modelet tona të makinave të prera kanë CE të certifikuar SGS.

5. Çfarë lloj unaza fërkimi përdorni në boshtet e kthimit?
Përgjigje: Ne do të adoptojmë unaza fërkimi të llojeve të ndryshme për materiale të ndryshme. Kjo varet nga karakteristikat tuaja materiale.

6.Si i shkarkon makina këto rrotulla përfundimtare?
Përgjigje: Kemi dy lloje mënyrash shkarkimi. Një makinë model duhet të shkarkojë rrotullat me manual. Një model tjetër ka sistem automatik shkarkimi, sistemi mund të shtyjë rrotullat e përfundimit nga boshtet me anë të krahut lëvizës elektrik.

7. Unë kam disa kërkesa të personalizuara për përpunimin e produkteve tona? A mund te me ndihmosh?
Përgjigje: Ne kemi një ekip profesionist të dizajnerëve për të ofruar zgjidhje për kërkesat e personalizuara. Mirësevini të na kontaktoni dhe diskutoni idetë tuaja të reja.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta