Të gjitha kategoritë

E-mail:[email mbrojtur]

EN

Ti je ketu : home>Produkte>Makinë prerëse letre

Kontaktoni

Mobile: 86 18858786298

E-mail: [email mbrojtur]

WhatsApp:86 18858786298

Shto: Parku i Industrisë së Makinerisë Wanquan B17-8, Qyteti Wanquan, Qarku Pingyang, Qyteti Wenzhou, Provinca Zhejiang

SLD-Pro Makinë përtëritëse me rrotullime me precizion të lartë Jumbo për industrinë e etiketave

Makina rimbështjellëse prerëse e serisë SLD-pro u zhvillua dhe u azhurnua në bazë të makinerisë rimbështjellëse prerëse të modelit SLD. Ka një shpejtësi më të lartë të qëndrueshme të funksionimit, më shumë sistem shkarkimi të kursimit të punës, sistem kontrollues më inteligjent dhe strukturë më të arsyeshme për prerjen e letrës së etiketës vetë ngjitëse, veshjen e lirimit, materialin e veshur me termo e kështu me radhë. Mund të plotësojë kërkesat e kontrollit të tensionit të lartë të materialit të veshjes së pabarabartë, materialit të rrëshqitjes.

  • Përshkrim
  • Parametër
  • i zbatueshëm
  • Turi i Fabrikës së Konsumatorëve

Perdorimi:
Makina rimbështjellëse SLD-pro është shumë mirë e shërbimit të industrisë së etiketave dhe industrisë së paketimit të ushqimit, të tilla si letra vetëngjitëse, letra gjysmë shkëlqimi, letra e astarit të lirimit, filmi i rreshtimit të lirimit dhe kështu me radhë. Struktura e shkëlqyeshme dhe sistemi i kontrollit mund të plotësojnë në mënyrë të përsosur kërkesën e konvertimit të materialeve të ndryshme të industrisë së etiketave për prerje dhe kthim prapa.

Feature:
1. Shpejtësia e qëndrueshme e prodhimit 600-800 metra në minutë, duke rritur ndjeshëm kapacitetin e prodhimit ditor.
2. Diametri i rrotullave të përfunduara deri në 1200 mm, i përshtatshëm për prerjen dhe mbështjelljen e materialit të rrotullave të mëdha, duke reduktuar numrin e ndryshimeve të rrotullave mëmë.
3. Sipërfaqja fundore e prerjes është e sheshtë, pa model vjetor dhe produkti i përfunduar ka vlerë të lartë, gjë që përmirëson vlerën e shtuar të produktit.
4. Shkarkimi automatik i produkteve të gatshme, lehtësia e paketimit, përmirësimi i efikasitetit të prodhimit dhe kursimi i shpenzimeve të punës.
5. Sistemi inteligjent i kontrollit, funksionimi i thjeshtë, i lehtë për t'u trajnuar operatorët.

Detajet e makinës rrëshqitëse 1Detajet e makinës rrëshqitëse 2
Njësia e zbërthimitRul vallëzimi për të ruajtur tensionin
Detajet e makinës rrëshqitëse 3Detajet e makinës rrëshqitëse 4
Boshti i kthimit të fërkimit diferencialTabela e lidhjes së uebit
Detajet e makinës rrëshqitëse 5Detajet e makinës rrëshqitëse 6
Eliminator statikBoshti dhe shtylla e kthimit
Detajet e makinës rrëshqitëse 7Makina prerëse paepr lëshuese Binbao 5
Rrotulla të përfunduara të mbështjelljesThika me prerje pneumatike

Emri Modeli

SLD-pro

Gjerësia e rrotullimit të nënës (maksimumi)

1300-2000mm

Diametri i rrotullimit amë (maks.)

1600 mm (e disponueshme e personalizuar)

Kapaciteti i peshës Mother Roll

3000kg

Diametri i rrotullimeve të kthyera (maks.)

1200mm

Gjerësia e rrotullimeve të rindërtimit (min.)

50mm

Madhësia e Bërthamës së Letrës

3 inç (rregulloje në dispozicion)

Gama e rrotullave të letrës GSM

25-300gsm

Prerja e prerjes

± 0.2mm

Shpejtësi (vrapim i qëndrueshëm)

600-800 m/minutë

Rasti-1: gota letre dhe tasa letre dhe kapak letre Prodhim
Makinat e modelit të copëzimit të letrës të përdorura gjerësisht në fabrikën e prodhuesve të kontejnerëve të disponueshëm të letrës. Gota letre, tasa letre që formojnë makinën kanë nevojë për rrotulla të poshtme të ushqimit për të bërë këto produkte. Makina mund të presë rrotullat e letrës jumbo në rrotulla me gjerësi të ngushtë (diametri maksimal mund të jetë 1000mm). Përpunimi i kapakut të letrës gjithashtu ka nevojë për ushqimin e ushqimit me gjerësi specifike të rrotullës në makinën formuese.

Rasti-2: Qese letre Prodhim
Qeset e letrës normalisht miratojnë letrën kraft ose letër të veshur me yndyrë. Makina jonë e rrotullimit të rrotullimit mund të presë këto lloje të rrotullave të letrës në rrotulla të personalizuara të letrës, të cilat do të ushqehen në qese letre që formojnë makinë. Por ende shumë prodhues të qeseve të letrës përdorin qese letre që ushqejnë fletë për të formuar një makinë për disa lloje qese letre. Në këto fabrika prodhuese, makina e rrotullimit të prerjes së letrës përdoret për t'u konvertuar pas printimit të rrotullave të letrës.

Rasti-3: Tub letre dhe kuti letre
Tubi i letrës është një mjet i domosdoshëm në industrinë e produkteve të letrës. Makina që prodhon tub letre gjithashtu duhet të fusë rrotulla të vogla letre me gjerësi të ndryshme. Këto gjerësi të vogla të rrotullave të letrës varen nga sasia e diametrit të tubit të letrës që dëshironi të bëni. Prandaj, ne duhet ta presim xhungën e letrës në rrotulla të vogla me gjerësi të ndryshme për të përmbushur kërkesat e prodhimit të tubit të letrës. Prodhimi i kanaçeve të letrës është i ngjashëm me prodhimin e tubave të letrës.

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
-1 5-XNUMX
-1 6-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta