Të gjitha kategoritë

E-mail:[email mbrojtur]

EN

Ti je ketu : home>Produkte>Makinë prerëse letre

Kontaktoni

Mobile: 86 18858786298

E-mail: [email mbrojtur]

WhatsApp:86 18858786298

Shto: Parku i Industrisë së Makinerisë Wanquan B17-8, Qyteti Wanquan, Qarku Pingyang, Qyteti Wenzhou, Provinca Zhejiang

Makinë dredha-dredha me prerje të rrotullave të serive SLR

Makina e serisë SLR është një makinë mbështjellëse me prerje letre për industrinë e konvertimit të letrës. Përdoret për të prerë rrotullat e letrës me gjerësi të madhe në rrotulla me gjerësi të ngushtë. Kompanitë e shërbimit të konvertimit të fabrikave të letrës dhe rrotullave të letrës kanë nevojë që makineria të konvertojë rrotullat jumbo në role letre me madhësi të ndryshme për t'u shitur dhe për t'u dorëzuar lehtësisht te klientët. Në industrinë e produkteve të paketimit të letrës, ajo gjithashtu përdoret gjerësisht për të prerë rrotullat e letrës në rrotulla me gjerësi të vogël të ushqehet në makinën e formimit të produkteve të paketimit të letrës.

  • Përshkrim
  • Parametër
  • i zbatueshëm
  • Turi i Fabrikës së Konsumatorëve
  • Faq

Feature:
1. Trupi i makinës miraton pjatë çeliku me trashësi 40 me cilësi të lartë. Kjo siguron që makina të shmangë tundjen kur vrapon me shpejtësi të madhe, duke përmirësuar kështu saktësinë e rrotullimit të rrotullave të letrës.
2. Makina ka dy servo motorë, të cilët përdoren për transmetimin e materialeve dhe boshtin e kthimit.
3.SIEMENS PLC, ka një sistem programi operativ inteligjent me shumë funksione, njehsor automatik i numërimit, ndalim automatik si vendosje matësash dredha-dredha, ndalim daljeje etj.
4. Kontrolli automatik i tensionit. Makina mund të masë automatikisht diametrin e rrotullës amë dhe automatikisht të rregullojë tensionin e daljes.
5. Struktura zhvendosëse ngritëse hidraulike i bën xhumbolat të ngarkohen më lehtë dhe kursejnë punë.
6. Rrotullat e përfunduara automatikisht do të shkarkohen në tokë.
7. Sistemi i udhëzuesit të uebit zbulon automatikisht skajin e uebit dhe rregullon pozicionin, i cili mund të përmirësojë saktësinë.
8. Instalimi i thikës së prerë në pjesën e pasme të makinës, dizajni e bën më të përshtatshëm rregullimin e thikës.

Detaj
Thika me prerje:Materiali prej çeliku me shpejtësi të lartë duhet të përdoret për të bërë thika prerëse të makinës. Është e mprehtë dhe e qëndrueshme. Ato janë instaluar në pjesën e pasme të makinës. Operatorët mund të rregullojnë lehtësisht thikat prerëse për të marrë rrotulla të përfunduara me gjerësi të ndryshme.
Ekran me prekje:Makina miraton kontrollin PCL të markës gjermane. Sistemi operativ inteligjent mund të përmirësojë punën tuaj efikase. Mund të vendosni lehtësisht parametrat dhe të kontrolloni datat e punës së makinës në ekranin me prekje.
Tabela e bashkimit:Kur ngarkoni rrotullën e re të letrës në mbështjellësin që hapet, tabela e bashkimit ju jep një platformë për të lidhur me lehtësi rrjetën e re të letrës me rrotullën e vjetër të letrës.
Qëndrim çlodhës:Stenda e zhveshjes pajiset me dy krahë të fortë të cilët kontrolloheshin nga cilindër hidraulik. Mund të marrë një rrotull jumbo me diametër 1600 mm. Baza e stendës së çlirimit është shumë e fortë. Më shumë se 3000 kg kartë letre jumbo mund të jetë e qëndrueshme e ngarkuar në mbajtësen e lëshimit.
Rul bananeje:Roli i bananes ka një sipërfaqe kaçurrela. Mund të përhapë rrjetë letre dhe të heqë rrudhat në letër. Kur konvertoni rrotulla letre të hollë dhe me peshë të lehtë, është një pjesë e domosdoshme.
Rrotulla për shkarkim të lehtë: Makina për mbështjellje me prerje model mund të marrë rrotulla me diametër 1500 mm. Është e vështirë të shkarkosh rrotulla kaq të mëdha me dorë. Ne kemi sistem automatik shkarkimi. Boshti i kthimit mund të kontrollohet me cilindër dhe të zhvendoset të gjitha rrotullat e përfunduara në tokë.

Rul bananejeRrotulla për shkarkim të lehtë
Rul bananeje
Rrotulla për shkarkim të lehtë
Rrotulla dredha-dredha të përfunduaraThika të prerë
Rrotulla dredha-dredha të përfunduaraThika të prerë
Tabela e bashkimitTouch Screen
Tabela e bashkimit
Touch Screen
Standet çlodhëse
Standet çlodhëse

Pse të zgjidhni makinën e mbështjelljes së rrotullave me rrotulla të vogla të letrës Binbao Machine?


Makineri Binbao është një prodhues profesionist i makinës për mbështjelljen e prerjes së letrës, makinerisë së prerjes së çarçafëve me rrotull letre në fletë. Ne fokusohemi vetëm në prodhimin e këtyre dy makinave me funksione të ndryshme për konvertimin e materialeve të ndryshme. Ne kemi përvojë më të pasur në konvertimin e materialeve të ndryshme dhe ju ofrojmë zgjidhjen më të mirë. Të gjithë inxhinierët e shitjeve dhe teknikës në makinën Binbao janë diplomuar nga universiteti i famshëm në Kinë. Njohuritë teknike profesionale dhe aftësitë e komunikimit në anglisht sigurojnë që ne mund të ofrojmë konsulentin më të mirë dhe shërbimin pas shitjes. Nëse keni nevojë për funksion të veçantë të përpunimit në makinën prerëse, ekipet tona të inxhinierëve mund të ofrojnë mbështetje për ta personalizuar makinën për ju sipas kërkesave tuaja reale të prodhimit.

 Makina Modeli Binbao SLA-1600 në faqen e klientit në Kili


Çfarë është makina për mbështjelljen e prerjes së letrës? Çfarë përfitimi mund të merrni nga makina?


Makina mbështjellëse prerëse e serisë SLR është një pajisje para shtypjes dhe pas shtypjes që pret një rrotull të madh letre, film, pëlhurë jo të endura, letër alumini, shirit mike dhe materiale të tjera të holla në 3-5 rrotulla me gjerësi të ndryshme. Përdoret shpesh në fabrikat e shërbimit të fabrikave të letrës dhe konvertimit të letrës. Për kompanitë e përpunimit dhe konvertimit të rrotullave të letrës, makina jonë e mbështjelljes së letrës me shpejtësi të lartë dhe me shumë funksione mund t'i ndihmojë ata të rrisin në mënyrë dramatike kapacitetin prodhues dhe efikas. Makina e mbështjelljes së prerjes së letrës model mund të funksionojë për rrotulla letre 20-500 gsm, e veçantë për përpunimin e letrës së veshur me peshë të lehtë. Për prodhuesin e produkteve të paketimit të letrës, makina mund t'ju ndihmojë të konvertoni rrotullat e letrës jumbo në rrotulla të ngushta me gjerësi të ndryshme sipas kërkesave tuaja të prodhimit. Kjo jo vetëm që ju ndihmon të kurseni koston e konvertimit, por gjithashtu mund të jeni më fleksibël për të rregulluar rrotullat tuaja të letrës në depon tuaj. Në disa punishte veshjesh dhe punishtesh printimi, nuk mund të merrni rrotulla të përfunduara me tension të mirë në makinën e veshjes dhe makinën printimi fleksibël (rrotullat e përfunduara shumë të lirshme), makina mund të çmbështjellë rrotullat dhe rrotullat për të marrë rrotulla të përfunduara me tension të mirë (mund të shkurtojë gjithashtu buzë gjatë mbështjelljes).

Makinë dredha-dredha për prerje letre të serisë 插图1-FJ
插图2-Rrotulla dredha-dredha të përfunduara


Çfarë lloj letre mund të konvertojë kjo makinë?


Seria SLR mund të konvertojë në mënyrë të përsosur letrën dhe kartonin nga 15 në 500 gram. Përpunimi i letrës gsm me peshë të ulët (letër me peshë të lehtë) është avantazhi i makinës mbështjellëse me prerje të serisë SLR, si p.sh. letër mëndafshi mg, letër pjekjeje, letër e veshur me silikon me një anë dhe dy anë, letër dylli dhe kështu me radhë letër speciale për mbështjelljen e produkteve, ushqimit.


Çfarë strukture adopton makina mbështjellëse me prerje letre të serisë SLR?


Makina e serisë Binbao SLR përfshin dy pjesë, mbajtësin e zhveshjes dhe makinën kryesore (për prerje dhe mbështjellje). Mbështetja e mbështjelljes është e ndarë me njësi mbështjellëse me prerje. Thikat prerëse u instaluan në pjesën e pasme të makinës, e cila është e përshtatshme për të rregulluar thikat e prerë. Ai ka një bosht kthimi i cili kontrollohej nga motori i pavarur. Një motor tjetër u përdor për të transportuar rrjetë letre.

插图3 Vizatim i paraqitjes


Cilin lloj thika prerëse miraton makineri për mbështjellje me prerje të serisë SLR?


Ekzistojnë dy lloje të zakonshme të thikave prerëse në tregun e makinerive për mbështjellje me prerje, thika briske dhe thika rrethore (e rrumbullakët). Të klasifikuara sipas strukturës, thikat me teh rrethi përdoren zakonisht për të prerë materialin e letrës, brisk për material filmi. Makina jonë e serisë SLR miraton thikën mekanike me teh të rrumbullakët dhe thikën e strukturës pneumatike. Tehu i tij është bërë nga cilësia e lartë duke importuar çeliku të lidhur me shpejtësi të lartë. Kjo lloj mbajtëse thike është e lehtë për t'u ndërruar tehun dhe për t'u përshtatur në bosht për të marrë gjerësi të ndryshme të prerjes.

插图5 Thika me prerje
插图6 Thika me prerje

A mund ta ndajmë rrotullën e letrës në më shumë se 5 rrotulla në makinën mbështjellëse me prerje të serisë SLR?


Jo, nuk mundesh. Për shkak se makina e serisë ka vetëm një bosht rrotullues. Sasia maksimale e rrotullave të përfunduara është 5 rrotulla. Makina e serisë SLR kryesisht funksionon për letër me peshë të lehtë, nëse mbështjellin shumë rrotulla në një bosht, ata do të ndjekin njëri-tjetrin gjatë mbështjelljes.


Si të shkarkoni rrotulla kaq të mëdha letre të përfunduara?


Makina jonë e serisë SLR mund të bëjë rrotulla letre me diametër 1500 mm në boshtin e kthimit. Boshti ynë i mbështjelljes kontrollohet nga cilindri. Rrotullat e përfunduara mund të vendosen në tokë.

插图7 rrotulla të përfunduara
插图8 Roll i përfunduar


Si makina seri SLR për të transportuar web letër?


Makina ka dy motorë, një për kontrollin e boshtit të kthimit, tjetri për ngasjen e rrotullave të kapjes. Rolet e kapakëve drejtohen nga motori dhe transportojnë rrjetën e letrës në makinë.

插图9 Roller me kapak
插图10 Shpalosja e letrës


Cilat janë avantazhet e stendave të zhveshjes së makinerive të modelit SLR?


Mbështetja e serisë për mbështjelljen e makinës mbështjellëse prerëse adopton një kornizë çeliku të integruar dhe pesha bazë i kalon 1500 kg. Siç e dimë të gjithë, sa më e rëndë të jetë baza, e bën rrotullën e letrës të lëshohet me më të qëndrueshme dhe aq më pak luhatje. Përveç kësaj, mbështetësja e zhveshjes ka dy krahë të fortë të kontrolluar nga cilindri hidraulik i vajit. Krahët mund të ngrenë lehtësisht një rrotull me peshë maksimumi 1600 kg dhe me diametër maksimal 1500 mm. Dy krahët e fortë të fiksohen në udhëzuesin linear, në mënyrë që rrotullimi i letrës të mund të lëvizë me saktësi lart, poshtë, majtas dhe djathtas. Kapëset e bërthamës së letrës janë opsionale, të tipit mekanik dhe të tipit të zgjerimit të ajrit.

微 信 图片 _20211229131955

插图 -7
插图 -8


Si prodhohet makina jonë e mbështjelljes me prerje?


Pas marrjes së porosisë së klientit, departamenti ynë i dizajnit do të shqyrtojë nevojat e klientit dhe do të vizatojë vizatimet. Pjesët e strukturës mekanike në makinë janë prodhuar nga ne. Për të siguruar saktësinë e përpunimit të pjesëve, blemë tre qendra të përpunimit CNC të importuara nga Gjermania. Aksesorët elektrikë dhe pneumatikë prodhohen nga kompani të njohura. Gjatë gjithë procesit të prodhimit, departamentet tona të QA dhe QC inspektojnë rreptësisht saktësinë dhe cilësinë e aksesorëve në përputhje me standardet e kompanisë. Montimi i makinës bëhet nga inxhinierët tanë të lartë mekanikë me përvojë.

插图 -13
插图 -14
插图 -15
插图 -16


Cili është ndryshimi midis shërbimit tonë pas shitjes dhe të tjerëve?


Si prodhues ndërkombëtar i makinerive prerëse, ne ofrojmë komplete të plota versioni anglisht të librit manual të makinës, diagramin e qarkut, diagramin e strukturës mekanike. Inxhinierët tanë të shërbimit pas shitjes gjithashtu mund të flasin anglisht dhe të komunikojnë lehtësisht me operatorët e klientëve. Ne kemi regjistruar një numër të madh videosh të funksionimit të makinës. Ato janë të thjeshta dhe të lehta për t'u kuptuar dhe mund të ndihmojnë operatorët e makinerive të klientëve të njihen shpejt me makinën dhe të fillojnë të punojnë. Të gjitha makinat që prodhojmë mund të lidhen me internetin dhe ekipi ynë teknik mund të kontrollojë nga distanca dështimet e sistemit, të vendosë parametrat dhe shërbime të tjera për klientët

Emri Modeli

FJ-seri

Gjerësia e rrotullimit të nënës (maksimumi)

1300-2000mm

Diametri i rrotullimit amë (maks.)

1400 mm (1600 mm opsional)

Kapaciteti i peshës Mother Roll

1400 kg (2000 kg opsionale)

Diametri i rrotullimeve të kthyera (maks.)

1400 mm (1600 mm opsional)

Gjerësia e rrotullimeve të rindërtimit (min.)

100mm

Madhësia e Bërthamës së Letrës

3 inç (rregulloje në dispozicion)

Gama e trashësisë

20-400gsm

Prerja e prerjes

± 0.2mm

Shpejtësi

500m / minutë

Rasti-1: gota letre dhe tasa letre dhe kapak letre Prodhim
Makinat e modelit të copëzimit të letrës të përdorura gjerësisht në fabrikën e prodhuesve të kontejnerëve të disponueshëm të letrës. Gota letre, tasa letre që formojnë makinën kanë nevojë për rrotulla të poshtme të ushqimit për të bërë këto produkte. Makina mund të presë rrotullat e letrës jumbo në rrotulla me gjerësi të ngushtë (diametri maksimal mund të jetë 1000mm). Përpunimi i kapakut të letrës gjithashtu ka nevojë për ushqimin e ushqimit me gjerësi specifike të rrotullës në makinën formuese.

Rasti-2: Qese letre Prodhim
Qeset e letrës normalisht miratojnë letrën kraft ose letër të veshur me yndyrë. Makina jonë e rrotullimit të rrotullimit mund të presë këto lloje të rrotullave të letrës në rrotulla të personalizuara të letrës, të cilat do të ushqehen në qese letre që formojnë makinë. Por ende shumë prodhues të qeseve të letrës përdorin qese letre që ushqejnë fletë për të formuar një makinë për disa lloje qese letre. Në këto fabrika prodhuese, makina e rrotullimit të prerjes së letrës përdoret për t'u konvertuar pas printimit të rrotullave të letrës.

Rasti-3: Tub letre dhe kuti letre
Tubi i letrës është një mjet i domosdoshëm në industrinë e produkteve të letrës. Makina që prodhon tub letre gjithashtu duhet të fusë rrotulla të vogla letre me gjerësi të ndryshme. Këto gjerësi të vogla të rrotullave të letrës varen nga sasia e diametrit të tubit të letrës që dëshironi të bëni. Prandaj, ne duhet ta presim xhungën e letrës në rrotulla të vogla me gjerësi të ndryshme për të përmbushur kërkesat e prodhimit të tubit të letrës. Prodhimi i kanaçeve të letrës është i ngjashëm me prodhimin e tubave të letrës.

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX

-1 3-XNUMX

-1 4-XNUMX
-1 5-XNUMX
-1 6-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX

Makina e re mbështjellëse e letrës së modelit SLR të modelit Binbao machienry machienry u instalua në Vietanm. Makina do të punojë në një prodhim të ri të prodhimit të qeseve të letrës së bukës.

Rasti-1
Makina e rrotullimit të letrës së serisë BINBAO SLA që punon në materialin tonë të paketimit rrotullon fabrikën e prodhuesit të klientëve.
Makina e modelit të rrotullimit të letrës me punë të përsosur për prerjen dhe mbështjelljen e rrotullave jumbo për shtypjen dhe paketimin e materialit. Ky klient ynë bën rrotulla të materialit të paketimit për peceta alkooli, sheqer kafeje, etj. Ata sollën katër komplete makina të ndryshme të modelit tonë për përpunimin e tyre.-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX


Rasti-2
Seri BINBAO SLA e letrës me makinë të rrokullisjes që funksionon në fabrikën tonë të klientëve të prodhuesve të qeseve të letrës së valvulave
Kur vizituam sërish fabrikën e klientëve, ata e kishin blerë makinën tonë këtë model 4 vjet. Duket shumë e vjetër, por ende mund të funksionojë mirë në linjën e tyre të prodhimit. Ato prodhojnë vetëm qese letre të tipit valvul për pluhurat e paketimit të produkteve, të tilla si pluhur sheqeri, miell, çimento etj. Ne i vizituam ata për të diskutuar planin shtesë të blerjes së makinerisë me 3 grupe shtesë.-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
-2 5-XNUMX
-2 6-XNUMX

Rasti-3
Makina e rrotullimit të letrës së serisë BINBAO SLA që funksionon në fabrikën e klientëve të prodhuesve të qeseve të letrës së mbeturinave të linjës ajrore
Linjat ajrore kanë kërkesa shumë të larta për cilësinë e produktit, dhe klientët tanë kanë të njëjtat kërkesa për makinat tona. Përveç kësaj, ata gjithashtu vlerësojnë shërbimin tonë me cilësi të lartë pas shitjes. Sepse sigurimi i funksionimit të qëndrueshëm të makinave të tyre po i ndihmon ata të rrisin kapacitetin prodhues.-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
-3 4-XNUMX

Rasti-4

Klienti ynë kazak bëri me kënaqësi një foto në grup me makinën e prerjes së letrës dhe makinën e prerjes së letrës në fletë të cilat janë instaluar dhe korrigjuar.

插图

Si një vend i rëndësishëm në Azinë Qendrore, Kazakistani është zhvilluar me shpejtësi në industrinë e lehtë. Në veçanti, kërkesa për ambalazhe letre të disponueshme si gota letre dhe qese letre është rritur ndjeshëm. Klienti ynë nga Kazakistani bleu një makinë prerëse letre me shpejtësi të lartë, një makinë prerëse rrotull në fletë dhe një linjë prodhimi plotësisht automatike të qeseve letre këtë herë. Ata kanë më shumë se dhjetë vjet përvojë në industrinë e paketimit të produkteve të letrës dhe kanë përditësuar pajisjet e tyre këtë herë sepse mezi presin të rrisin kapacitetin e prodhimit. Edhe nëse nuk mund të shkojmë në sit për t'u ofruar klientëve shërbime instalimi dhe komisionimi, klientët përsëri zgjedhin të na besojnë dhe të porosisin për ne një makinë prerëse letre dhe një makinë prerëse fletë letre për tre makina në të njëjtën kohë.

Videot e punës së modelit SCL-1400 në faqen e klientit në Kazakistan

Makinë mbështjellëse me prerje model SLA-1600 në faqen e klientit në Kazakistan

Pasi klienti mori këto makina, ne siguruam manualin e funksionimit, diagramin e paraqitjes së makinës, diagramin e qarkut dhe dokumente të tjera të lidhura me makinën prerëse dhe makinën prerëse të fletëve. Ekipi ynë i shërbimit pas shitjes ofron shërbime instalimi dhe komisionimi në internet, duke iu përgjigjur me durim çdo pyetjeje nga klientët. Në vetëm një javë, makina u instalua dhe u korrigjua dhe makina është aktualisht në prodhim normal.
Ne besojmë se makina jonë e prerjes së rrotullave të letrës dhe makina për prerje tërthore të letrës do të përmirësojnë shumë efikasitetin e prodhimit për klientët. Mundësitë u lihen gjithmonë atyre që janë të përgatitur të blejnë pajisje paraprakisht për të rritur kapacitetin e prodhimit dhe për t'u përgatitur për një shpërthim të madh tregu pas përfundimit të epidemisë.


Videot e punës së modelit SCL-1400 në faqen e klientit në Kazakistan

1. Sa rrokullisje minimale gsm (gram për metër katror) mund të presë makina juaj?
Përgjigje: reallyshtë vërtet e vështirë të presësh dhe mbështjellësh rrotullën e letrës së hollë në një makinë të rrokullisjes të prerjes së letrës. Struktura jonë e makinerisë e përsosur për të punuar në shndërrimin e rrotullës së hollë të letrës (letër minimale 18gsm)
2. Ne jemi prodhues të letrës së linjës për letër vetë ngjitëse dhe letër ambalazhi të veshur me silikon. Materiali është shumë i rrëshqitshëm dhe është i vështirë të rikthehet në rrotulla me gjerësi të ngushtë. Si e zgjidhni problemin?
Përgjigje: Ne kemi ofruar zgjidhje për shumë konsumatorë të ngjashëm të prodhuesve të materialeve. Struktura e arsyeshme dhe sistemi i kontrollit të makinës sonë mund të parandalojë rrëshqitjen e materialit.
3. Rrotullat tona të letrës shtypen nga makina fleksibël e shtypjes. A mundet që udhëzuesi i makinës tuaj të zbulojë vijën e shenjës së shtypjes në buzë dhe të shkurtojë buzën?
Përgjigje: Po, ne mund të përdorim sensorin e tipit CCD të cilët kanë një aparat fotografik për të zbuluar vijën e printimit. Përveç kësaj, makina jonë mund të shkurtojë dhe fryjë skajin e mbeturinave nga makineria.
4. Unë jam një furnizues i materialeve dhe pajisjeve të shtypjes dhe paketimit në Evropë. A keni certifikim CE për makinerinë model?
Përgjigje: Të gjitha modelet tona të makinave të prera kanë CE të certifikuar SGS.
5. Unë kam disa kërkesa të personalizuara për përpunimin e produkteve tona? A mund te me ndihmosh?
Përgjigje: Ne kemi një ekip profesionist të dizajnerëve për të ofruar zgjidhje për kërkesat e personalizuara. Mirësevini të na kontaktoni dhe diskutoni idetë tuaja të reja.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta