Të gjitha kategoritë

E-mail:[email mbrojtur]

EN

Ti je ketu : home>Produkte>Makinë prerëse letre

Kontaktoni

Mobile: 86 18858786298

E-mail: [email mbrojtur]

WhatsApp:86 18858786298

Shto: Parku i Industrisë së Makinerisë Wanquan B17-8, Qyteti Wanquan, Qarku Pingyang, Qyteti Wenzhou, Provinca Zhejiang

BINBAO SLA-Seria e letrës me rrotullim rrotullues për rrotullim me rrotulla të ngushta

Shpejtësi e lartë, funksionim i qëndrueshëm, kontroll automatik i tensionit, sistem inteligjent i kontrollit PLC, funksionim i lehtë, CE i certifikuar nga SGS
Makina për mbështjellje me prerje të serisë SLA është një pajisje ideore për prerjen e rrotullës së letrës në rrotulla të vogla me gjerësi të ndryshme për të arritur rrotullat që ushqejnë kërkesat e makinës prodhuese. Ai jo vetëm që mund të presë rrotullat e përgjithshme të letrës, por gjithashtu të punojë në materialin e rrotullave të letrës të laminuara dhe të veshura për printimin dhe prodhimin e produkteve të paketimit.

  • Përshkrim
  • Parametër
  • i zbatueshëm
  • Turi i Fabrikës së Konsumatorëve
  • Faq

Shpejtësi e lartë, funksionim i qëndrueshëm, kontroll automatik i tensionit, sistem inteligjent i kontrollit PLC, funksionim i lehtë, CE i certifikuar nga SGS
Makina për mbështjellje me prerje të serisë SLA është një pajisje ideore për prerjen e rrotullës së letrës në rrotulla të vogla me gjerësi të ndryshme për të arritur rrotullat që ushqejnë kërkesat e makinës prodhuese. Ai jo vetëm që mund të presë rrotullat e përgjithshme të letrës, por gjithashtu të punojë në materialin e rrotullave të letrës të laminuara dhe të veshura për printimin dhe prodhimin e produkteve të paketimit.


插图-1 副本插图-2 副本
Sistemi i kontrollit të Siemens PCL:Sistemi i kontrollit inteligjent dhe automatik i nivelit të lartë e bën makinën të funksionojë të lehtë dhe të qëndrojë në punë. Kontrolli automatik i tensionit dhe funksioni i ndalimit automatik përmirësojnë kapacitetin e produktivitetit të makinës. Përdoret lehtësisht në ekranin me prekje HMI.
Kabineti i kontrollit elektrik: Komponentët e kontrollit elektrik janë zgjedhur nga markat e njohura. Paraqitja e qarkut të kontrollit është e thjeshtë dhe e qartë, e cila është e përshtatshme për mirëmbajtje dhe rregullim.
插图-3 副本插图-4 副本
Tre servo motorë: Servo motorët drejtojnë boshtet mbështjellëse dhe të gjithë rrotullat lëvizës, me fuqi të fortë dhe prerje me shpejtësi të lartë rrotullash letre 20-400 gsm. Motori servo kontrollohet nga konverteri i frekuencës për të siguruar shpejtësi të qëndrueshmeThika prerëse SKD-11: SKD-11 është një vegël çeliku e bërë me karbon të lartë dhe aliazh të lartë krom. Pas shuarjes me temperaturë të lartë dhe bluarjes së imët, ky çelik ka mprehtësi, qëndrueshmëri të fortë dhe rezistencë ndaj lodhjes në temperaturë të lartë. Thikat prerëse me teh të rrumbullakët të bëra nga ky çelik janë shumë të mprehta, të qëndrueshme, të qëndrueshme në madhësi dhe me saktësi të lartë të prerjes.
插图-5 副本Sensori udhëzues në ueb 副本
Sipërfaqja e prerjes:Për shkak se boshtet e mbështjelljes prodhojnë tension të qëndrueshëm, kështu që pas prerjes dhe mbështjelljes sipërfaqja e rrotullave është shumë e sheshtë dhe e lëmuar, këto rrotulla të mbështjelljes janë të ngushta dhe të forta. Saktësia e prerjes mund të arrijë ±0.2 mm
Kontrolli i skajit të uebit: Makina miraton një sistem kontrolli të skajit të rrjetës së letrës me saktësi të lartë, i cili mund të zbulojë automatikisht skajin e rrjetit të letrës dhe të rregullojë pozicionin për korrigjim. Sensorët e detektorit janë opsionalë, jo vetëm që zbulojnë skajin e rrjetit, por gjithashtu mund të zbulojnë linjën e printimit në rrjetën e letrës.

Pse të zgjidhni makinën për mbështjellje të rrotullimit me rrotulla të vogla të letrës së serisë Binbao Machine SLA?


Makineri Binbao është një prodhues profesional i makinës për mbështjelljen e prerjes së letrës, makinerisë së prerjes së rrotullave në fletë. Ne fokusohemi vetëm në prodhimin e këtyre dy makinave me funksione të ndryshme për konvertimin e materialeve të ndryshme. Ne kemi përvojë më të pasur në konvertimin e materialeve të ndryshme dhe ju ofrojmë zgjidhjen më të mirë. Të gjithë inxhinierët e shitjeve dhe teknikës në makinën Binbao janë diplomuar nga universiteti i famshëm në Kinë. Njohuritë teknike profesionale dhe aftësitë e komunikimit në anglisht sigurojnë që ne mund të ofrojmë konsulentin më të mirë dhe shërbimin pas shitjes. Nëse keni nevojë për funksion të veçantë të përpunimit në makinën prerëse, ekipet tona të inxhinierëve mund të ofrojnë mbështetje për ta personalizuar makinën për ju sipas kërkesave tuaja reale të prodhimit.

插图 -1插图 -2
 SLA-1800 Makinë për mbështjellje me prerje në IndiSLA-1600 Makinë për mbështjellje me prerje në Rusi

 Makina Modeli Binbao SLA-1600 në faqen e klientit në Kili


Çfarë është makina për mbështjelljen e prerjes së letrës? Çfarë përfitimi mund të merrni nga makina?


Makina prerëse është një pajisje para shtypjes dhe pas shtypjes që pret një rrotull të madh letre, film, pëlhurë jo të endura, letër alumini, shirit mike dhe materiale të tjera të holla në rrotulla të vogla me gjerësi të ndryshme. Shpesh përdoret në industrinë e prodhimit të letrës dhe fabrikat e prodhimit të produkteve të paketimit të letrës. Për kompanitë e përpunimit dhe konvertimit të rrotullave të letrës, makina jonë e prerjes së letrës me shpejtësi të lartë dhe me shumë funksione mund t'i ndihmojë ata të rrisin në mënyrë dramatike kapacitetin e prodhimit dhe efikasitetin. Makina model për prerjen e letrës mund të bëjë rrotulla letre 20-500 gsm dhe rrotulla të vogla me gjerësi minimale 30 mm. Vetëm pajisja me një grup mund të mbulojë të gjitha rrotullat tuaja të letrës duke konvertuar kërkues. Për prodhuesit e produkteve të paketimit të letrës, makina mund t'ju ndihmojë të konvertoni rrotullat e letrës jumbo në rrotulla të ngushta me gjerësi të ndryshme sipas kërkesave tuaja të prodhimit. Kjo jo vetëm që ju ndihmon të kurseni koston e konvertimit, por gjithashtu mund të jeni më fleksibël për të rregulluar rrotullat tuaja të letrës në depon tuaj.插图 -11

插图 -10
插图 -12


Për çfarë lloji të prerjes dhe mbështjelljes së letrës mund të përdoret kjo makinë?


Makina e modelit SLA përdoret gjerësisht në industrinë e konvertimit të rrotullave të letrës, veshjen e rrotullave të letrës, petëzimin dhe kështu industrinë e përpunimit, industrinë e produkteve të printimit të letrës. Përveç kësaj, mund të presë rrotulla të ngushta me gjerësi të personalizuar në enë letre, gota letre, qese letre, bërthama letre, fabrika për formimin e tubave të letrës.


Çfarë strukture ka modeli SLA për rimbështjellësin e prerjes së letrës?


Makina e modelit SLA ka dy pjesë, njësi për zbërthimin e rrotullave dhe njësinë e prerjes dhe mbështjelljes së letrës. Ekziston një korridor i projektuar në mes të dy pjesëve, i cili e bën operatorin më të lehtë të rregullojë thikat e prera dhe rrjetën e filetimit të letrës në makinë. Njësia e çmbështjelljes përfshin bazën e çmbështjelljes dhe sistemin e korrigjimit të skajeve të rrjetës. Të gjithë rrotullat dhe boshtet e veshura me gome në njësinë e prerjes dhe mbështjelljes drejtohen nga tre motorë. Përveç strukturës mekanike, makina ka gjithashtu një numër të madh strukturash elektrike dhe pneumatike. Struktura është e qëndrueshme dhe e arsyeshme për konvertimin e materialit rrotullues të madh në një gjerësi të ngushtë rrotulla.

插图 -9


Cilat janë avantazhet e makinës për mbështjellje me rrotulla të vogla të serive SLA deri në rrotulla të ngushta?


Makina rimbështjellëse e prerjes së letrës, e projektuar e re e serisë SLA, mund të arrijë vrapim të qëndrueshëm me 500 metra në minutë. Duhen vetëm 20 minuta për të përfunduar një prerje dhe mbështjellje rrokullisje 10000 metra. Ai zotëron një sistem të thjeshtë dhe të lehtë operativ HMI, sistem automatik të kontrollit të tensionit të rregullimit dhe kështu me radhë funksione inteligjente. Më poshtë do të prezantojmë më shumë funksione dhe avantazhe.

插图 -3


Cilin lloj thika prerëse adopton modeli SLA i makinës për mbështjellje me prerje?


Ekzistojnë dy lloje të zakonshme të thikave prerëse në tregun e makinerive për mbështjellje me prerje, thika me brisk dhe thika me teh rrethi (rrumbullakët). E klasifikuar sipas strukturës, ajo ndahet në strukturë të zakonshme mekanike dhe strukturë pneumatike. Makina jonë e modelit SLA miraton thikën mekanike me teh të rrumbullakët dhe thikën e strukturës pneumatike. Është bërë nga importimi i çelikut me shpejtësi të lartë me cilësi të lartë.

插图 -4
插图 -5


Cilat janë avantazhet e stendave të zhveshjes së makinerive të modelit SLA?


Mbështetja e serisë për mbështjelljen e makinës mbështjellëse prerëse adopton një kornizë çeliku të integruar dhe pesha bazë i kalon 1500 kg. Siç e dimë të gjithë, sa më e rëndë të jetë baza, e bën rrotullën e letrës të lëshohet me më të qëndrueshme dhe aq më pak luhatje. Përveç kësaj, mbështetësja e zhveshjes ka dy krahë të fortë të kontrolluar nga cilindri hidraulik i vajit. Krahët mund të ngrenë lehtësisht një rrotull me peshë maksimumi 1600 kg dhe me diametër maksimal 1500 mm. Dy krahët e fortë të fiksohen në udhëzuesin linear, në mënyrë që rrotullimi i letrës të mund të lëvizë me saktësi lart, poshtë, majtas dhe djathtas. Kapëset e bërthamës së letrës janë opsionale, të tipit mekanik dhe të tipit të zgjerimit të ajrit.

微 信 图片 _20211229131955

插图 -7
插图 -8


Si prodhohet makina jonë e mbështjelljes me prerje?


Pas marrjes së porosisë së klientit, departamenti ynë i dizajnit do të shqyrtojë nevojat e klientit dhe do të vizatojë vizatimet. Pjesët e strukturës mekanike në makinë janë prodhuar nga ne. Për të siguruar saktësinë e përpunimit të pjesëve, blemë tre qendra të përpunimit CNC të importuara nga Gjermania. Aksesorët elektrikë dhe pneumatikë prodhohen nga kompani të njohura. Gjatë gjithë procesit të prodhimit, departamentet tona të QA dhe QC inspektojnë rreptësisht saktësinë dhe cilësinë e aksesorëve në përputhje me standardet e kompanisë. Montimi i makinës bëhet nga inxhinierët tanë të lartë mekanikë me përvojë.

插图 -13
插图 -14
插图 -15
插图 -16


Cili është ndryshimi midis shërbimit tonë pas shitjes dhe të tjerëve?


Si prodhues ndërkombëtar i makinerive prerëse, ne ofrojmë komplete të plota versioni anglisht të librit manual të makinës, diagramin e qarkut, diagramin e strukturës mekanike. Inxhinierët tanë të shërbimit pas shitjes gjithashtu mund të flasin anglisht dhe të komunikojnë lehtësisht me operatorët e klientëve. Ne kemi regjistruar një numër të madh videosh të funksionimit të makinës. Ato janë të thjeshta dhe të lehta për t'u kuptuar dhe mund të ndihmojnë operatorët e makinerive të klientëve të njihen shpejt me makinën dhe të fillojnë të punojnë. Të gjitha makinat që prodhojmë mund të lidhen me internetin dhe ekipi ynë teknik mund të kontrollojë nga distanca dështimet e sistemit, të vendosë parametrat dhe shërbime të tjera për klientët

Emri Modeli

Seria SLA

Gjerësia e rrotullimit të nënës (maksimumi)

1300-2000mm

Diametri i rrotullimit amë (maks.)

1400 mm (1600 mm opsional)

Kapaciteti i peshës Mother Roll

1400 kg (2000 kg opsionale)

Diametri i rrotullimeve të kthyera (maks.)

1000mm

Gjerësia e rrotullimeve të rindërtimit (min.)

30mm

Madhësia e Bërthamës së Letrës

3 inç (rregulloje në dispozicion)

Gama e trashësisë

20-400gsm

Prerja e prerjes

± 0.2

Shpejtësi

350m / minutë

Rasti-1: gota letre dhe tasa letre dhe kapak letre Prodhim
Makinat e modelit të copëzimit të letrës të përdorura gjerësisht në fabrikën e prodhuesve të kontejnerëve të disponueshëm të letrës. Gota letre, tasa letre që formojnë makinën kanë nevojë për rrotulla të poshtme të ushqimit për të bërë këto produkte. Makina mund të presë rrotullat e letrës jumbo në rrotulla me gjerësi të ngushtë (diametri maksimal mund të jetë 1000mm). Përpunimi i kapakut të letrës gjithashtu ka nevojë për ushqimin e ushqimit me gjerësi specifike të rrotullës në makinën formuese.

Rasti-2: Qese letre Prodhim
Qeset e letrës normalisht miratojnë letrën kraft ose letër të veshur me yndyrë. Makina jonë e rrotullimit të rrotullimit mund të presë këto lloje të rrotullave të letrës në rrotulla të personalizuara të letrës, të cilat do të ushqehen në qese letre që formojnë makinë. Por ende shumë prodhues të qeseve të letrës përdorin qese letre që ushqejnë fletë për të formuar një makinë për disa lloje qese letre. Në këto fabrika prodhuese, makina e rrotullimit të prerjes së letrës përdoret për t'u konvertuar pas printimit të rrotullave të letrës.

Rasti-3: Tub letre dhe kuti letre
Tubi i letrës është një mjet i domosdoshëm në industrinë e produkteve të letrës. Makina që prodhon tub letre gjithashtu duhet të fusë rrotulla të vogla letre me gjerësi të ndryshme. Këto gjerësi të vogla të rrotullave të letrës varen nga sasia e diametrit të tubit të letrës që dëshironi të bëni. Prandaj, ne duhet ta presim xhungën e letrës në rrotulla të vogla me gjerësi të ndryshme për të përmbushur kërkesat e prodhimit të tubit të letrës. Prodhimi i kanaçeve të letrës është i ngjashëm me prodhimin e tubave të letrës.

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX

-1 3-XNUMX

-1 4-XNUMX
-1 5-XNUMX
-1 6-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
微 信 图片 _20230505171343
微 信 图片 _20230505171348
微 信 图片 _20230505171352


Rasti-1
Makina e rrotullimit të letrës së serisë BINBAO SLA që punon në materialin tonë të paketimit rrotullon fabrikën e prodhuesit të klientëve.
Makina e modelit të rrotullimit të letrës me punë të përsosur për prerjen dhe mbështjelljen e rrotullave jumbo për shtypjen dhe paketimin e materialit. Ky klient ynë bën rrotulla të materialit të paketimit për peceta alkooli, sheqer kafeje, etj. Ata sollën katër komplete makina të ndryshme të modelit tonë për përpunimin e tyre.-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX


Rasti-2
Seri BINBAO SLA e letrës me makinë të rrokullisjes që funksionon në fabrikën tonë të klientëve të prodhuesve të qeseve të letrës së valvulave
Kur vizituam sërish fabrikën e klientëve, ata e kishin blerë makinën tonë këtë model 4 vjet. Duket shumë e vjetër, por ende mund të funksionojë mirë në linjën e tyre të prodhimit. Ato prodhojnë vetëm qese letre të tipit valvul për pluhurat e paketimit të produkteve, të tilla si pluhur sheqeri, miell, çimento etj. Ne i vizituam ata për të diskutuar planin shtesë të blerjes së makinerisë me 3 grupe shtesë.-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
-2 5-XNUMX
-2 6-XNUMX

Rasti-3
Makina e rrotullimit të letrës së serisë BINBAO SLA që funksionon në fabrikën e klientëve të prodhuesve të qeseve të letrës së mbeturinave të linjës ajrore
Linjat ajrore kanë kërkesa shumë të larta për cilësinë e produktit, dhe klientët tanë kanë të njëjtat kërkesa për makinat tona. Përveç kësaj, ata gjithashtu vlerësojnë shërbimin tonë me cilësi të lartë pas shitjes. Sepse sigurimi i funksionimit të qëndrueshëm të makinave të tyre po i ndihmon ata të rrisin kapacitetin prodhues.-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
-3 4-XNUMX

Rasti-4

Klienti ynë kazak bëri me kënaqësi një foto në grup me makinën e prerjes së letrës dhe makinën e prerjes së letrës në fletë të cilat janë instaluar dhe korrigjuar.

插图

Si një vend i rëndësishëm në Azinë Qendrore, Kazakistani është zhvilluar me shpejtësi në industrinë e lehtë. Në veçanti, kërkesa për ambalazhe letre të disponueshme si gota letre dhe qese letre është rritur ndjeshëm. Klienti ynë nga Kazakistani bleu një makinë prerëse letre me shpejtësi të lartë, një makinë prerëse rrotull në fletë dhe një linjë prodhimi plotësisht automatike të qeseve letre këtë herë. Ata kanë më shumë se dhjetë vjet përvojë në industrinë e paketimit të produkteve të letrës dhe kanë përditësuar pajisjet e tyre këtë herë sepse mezi presin të rrisin kapacitetin e prodhimit. Edhe nëse nuk mund të shkojmë në sit për t'u ofruar klientëve shërbime instalimi dhe komisionimi, klientët përsëri zgjedhin të na besojnë dhe të porosisin për ne një makinë prerëse letre dhe një makinë prerëse fletë letre për tre makina në të njëjtën kohë.

Videot e punës së modelit SCL-1400 në faqen e klientit në Kazakistan

Makinë mbështjellëse me prerje model SLA-1600 në faqen e klientit në Kazakistan

Pasi klienti mori këto makina, ne siguruam manualin e funksionimit, diagramin e paraqitjes së makinës, diagramin e qarkut dhe dokumente të tjera të lidhura me makinën prerëse dhe makinën prerëse të fletëve. Ekipi ynë i shërbimit pas shitjes ofron shërbime instalimi dhe komisionimi në internet, duke iu përgjigjur me durim çdo pyetjeje nga klientët. Në vetëm një javë, makina u instalua dhe u korrigjua dhe makina është aktualisht në prodhim normal.
Ne besojmë se makina jonë e prerjes së rrotullave të letrës dhe makina për prerje tërthore të letrës do të përmirësojnë shumë efikasitetin e prodhimit për klientët. Mundësitë u lihen gjithmonë atyre që janë të përgatitur të blejnë pajisje paraprakisht për të rritur kapacitetin e prodhimit dhe për t'u përgatitur për një shpërthim të madh tregu pas përfundimit të epidemisë.


Videot e punës së modelit SCL-1400 në faqen e klientit në Kazakistan

1. Sa rrokullisje minimale gsm (gram për metër katror) mund të presë makina juaj?
Përgjigje: reallyshtë vërtet e vështirë të presësh dhe mbështjellësh rrotullën e letrës së hollë në një makinë të rrokullisjes të prerjes së letrës. Struktura jonë e makinerisë e përsosur për të punuar në shndërrimin e rrotullës së hollë të letrës (letër minimale 18gsm)
2. Ne jemi prodhues të letrës së linjës për letër vetë ngjitëse dhe letër ambalazhi të veshur me silikon. Materiali është shumë i rrëshqitshëm dhe është i vështirë të rikthehet në rrotulla me gjerësi të ngushtë. Si e zgjidhni problemin?
Përgjigje: Ne kemi ofruar zgjidhje për shumë konsumatorë të ngjashëm të prodhuesve të materialeve. Struktura e arsyeshme dhe sistemi i kontrollit të makinës sonë mund të parandalojë rrëshqitjen e materialit.
3. Rrotullat tona të letrës shtypen nga makina fleksibël e shtypjes. A mundet që udhëzuesi i makinës tuaj të zbulojë vijën e shenjës së shtypjes në buzë dhe të shkurtojë buzën?
Përgjigje: Po, ne mund të përdorim sensorin e tipit CCD të cilët kanë një aparat fotografik për të zbuluar vijën e printimit. Përveç kësaj, makina jonë mund të shkurtojë dhe fryjë skajin e mbeturinave nga makineria.
4. Unë jam një furnizues i materialeve dhe pajisjeve të shtypjes dhe paketimit në Evropë. A keni certifikim CE për makinerinë model?
Përgjigje: Të gjitha modelet tona të makinave të prera kanë CE të certifikuar SGS.
5. Unë kam disa kërkesa të personalizuara për përpunimin e produkteve tona? A mund te me ndihmosh?
Përgjigje: Ne kemi një ekip profesionist të dizajnerëve për të ofruar zgjidhje për kërkesat e personalizuara. Mirësevini të na kontaktoni dhe diskutoni idetë tuaja të reja.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta